Dlaczego właśnie Olsztynek - Gmina Olsztynek - strona dla Inwestorów

GMINA OLSZTYNEK
STRONA DLA INWESTORA
Przejdź do treści
REKOMENDOWANE
Olsztynek, ul. Wilcza
Powierzchnia 3,5 ha
Dlaczego warto u nas zainwestować?
  1. Jesteśmy zawsze po drodze. Położenie Olsztynka na skrzyżowaniu jednej z najważniejszych dróg w kraju (trasa S7) oraz regionu (trasa S51 oraz DK58) powoduje, że niemal każdy nas odwiedza. Sam tylko ruch turystyczny związany z wizytą w olsztyneckim Skansenie wynosi ok. 100 tys. osób rocznie (dane MBL Olsztynek).
  2. Kolej na Olsztynek. Przez gminę biegnie ważna krajowa linia kolejowa nr 216 z Działdowa do Olsztyna, która w latach 2018-2020 jest przebudowywana i dostosowywana do wyższych prędkości.
  3. Wszedzie mamy blisko (...lub niedaleko). Olsztyn, Gdańsk, Warszawa, Kaliningrad, Szczytno, Giżycko, Poznań, Łódź i cała reszta kraju. Dostępnośc komunikacyjna Olsztynka nie ma większych ograniczeń.
  4. Kadra czeka. Bliskość Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie czy szkół zawodowych powoduje, że gmina ma dostęp do wykwalifikowanej kadry.
  5. Opieka inwestycyjna i poinwestycyjna. Prowadzimy wsparcie instytucjonalne i merytoryczne w zakresie procesu inwestycyjnego i niezbędnych zgód. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę nie pozostawiamy inwestora samego, dlatego też stworzyliśmy Punt Obsługi Inwestora - miejsce, gdzie staramy się nie używać sformułowania "nie da się", ale wspólnie z inwestorem  szukać rozwiązań.
  6. Przyroda i dziedzictwo kulturowe. W Olsztynku można nie tylko inwestować i rozwijać biznes. Olsztynek to także ponad 50% powierzchni gminy pokrytej lasami i wodami, obiekty dziedzictwa kulturowego, szlaki turystyczne i oferta agroturystyczna. Największymi atrakcjami gminy są: Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficznego w Olsztynku (popularny Skansen), Multimedialne muzeum Obozu Jenieckiego Stalag IB i historii Olsztynka, około 40 jezior, szlaki kajakowe i rowerowe. Olsztynek to także Cittaslow.
Data aktualizacji: 11.09.2018 r.
Kontakt
Urząd Miejski w Olsztynku
Ratusz 1, 11-015 Olsztynek
tel. (89) 5195 453
e-mail: ratusz@olsztynek.pl
W sprawach ofert inwestycyjnych
Adam Korgul
tel. (89) 5195 473, pok. 16
e-mail: invest@olsztynek.pl
Wróć do spisu treści